Plan Zajęć Warsztatów Akademii

Warsztaty Akademii Daytradingu składają się z 6 modułów, podczas których sukcesywnie przechodzimy od informacji najprostszych po te dosyć zaawansowane. Pierwsze 5 modułów to wiadomości teoretyczne realizowane  po 3 godziny dziennie natomiast moduł szósty to praktyka – trwa cały tydzień w godzinach sesyjnych to jest od 9:00 do 17:30. Moduły teoretyczne prowadzone są w trybie wykładu interaktywnego z elementami demonstracji, pracy w grupie oraz pracy indywidualnej. Moduł szósty czyli praktyka to warsztat ze wsparciem trenerów.

 

Moduł 1

Pierwsze kroki w tematyce giełd i finansów

 

Podczas tego modułu uzyskasz odpowiedzi na pytania:

  • Czym są giełdy papierów wartościowych a czym nie są?
  • Kim jest trader, inwestor, daytrader i inni uczestnicy rynku?
  • Czym jest ryzyko giełdowe?
  • Czym różni się gra na giełdzie od pracy na etacie i prowadzenia firmy?

Poznasz też mechanikę giełdy jak również dowiesz się jaka jest rola banków, brokerów, wszelkiej maści doradców, maklerów i pośredników.
Uzyskasz również informacje na temat giełdowej terminologii, dowiesz się czym jest „proprietary trading” oraz poznasz różnice miedzy giełdą akcji, a giełdą kontraktów terminowych i giełdą Forex. Uzyskasz również podstawowe informacje na temat giełdowych indeksów.

 

 

Moduł 3

Charakterystyka wybranych giełd akcji

 

Trzeci moduł podzieliliśmy na dwie części, podczas których przyglądamy się odpowiednio giełdom na obu kontynentach amerykańskich oraz na kontynencie europejskim.

 

Przyjrzymy się dokładnie popularnym giełdom w USA takim jak NYSE czy NASDAQ lecz również mniej popularnym parkietom jak choćby OTC Pink Sheets czy rozdrobniony Amex. Zajrzymy również do Kanady ażeby sprawdzić czym różnią się od siebie wszystkie trzy kanadyjskie giełdy TSX, TSX Venture i Canadian Stock Exchange. Sprawdzimy też jak wygląda brazylijska Bovespa.

 

Zajmiemy się też szczegółowo kwestią popularnych za oceanem sieci transakcyjnych ECN oraz ich niewidzialnymi odpowiednikami zwanymi ciemnymi książkami. Rozszyfrujemy też skrót HFT. Porozmawiamy o opłatach transakcyjnych oraz o obrotach realizowanych na daleko najbardziej płynnych rynkach akcji na planecie.

 

W drugiej części modułu skupimy się na Europie z szybkim wypadem do Afryki. Sprawdzimy czym różnią się europejskie sieci transakcyjne MTF od amerykańskich ECN, sprawdzimy typowe opłaty po czym poznamy następujące parkiety:

 

London Stock Exchange Borsa Milan Paris Stock Exchange
Lisbon Stock Exchange Brussels Stock Exchange Amsterdam Stock Exchange
Dublin Stock Exchange Helsinki Borsen Stockholm Bors
Børsen Copenhagen Oslo Børs Bolsa de Madrid
Six Swiss Exchange Frankfurt Xetra Wiener Börse
Moscow MOEX Borsa Istanbul Johannesburg Exchange

 

Innymi słowy poznasz 18 giełd rozliczanych w 9 walutach zróżnicowanych pod względem obrotów, wielkości, lokalizacji i głównych osi zainteresowania. Porównamy charakterystykę Europy i Ameryki pod względem fragmentacji rynków i narzuconych praw giełdowych – oba te regiony mają swoje plusy i minusy.

 

Moduł 2

Oprogramowanie handlowe

 

Ten moduł w całości poświęcony jest mechanice kursów giełdowych i oprogramowaniu pozwalającemu na nich handlować.

 

Poznasz wszystkie potrzebne do handlu aspekty naszej platformy transakcyjnej – dowiesz się jak kupić i sprzedać dany instrument finansowy, jak zarządzać zleceniami, dawać lub zabierać płynność, jak korzystać z głębokości ceny, taśmy transakcji i wykresów cenowych. Uzyskasz również informacje na temat różnic między platformami handlowymi komercyjnych brokerów oraz brokerów proptradingowych.

 

Podczas tego modułu rozpoczniemy również analizować spółki giełdowe oraz kursy ich akcji. Poznasz główne parametry techniczne opisujące dany walor i podczas praktycznych ćwiczeń nauczysz się je określać oraz wyciągać wnioski na ich podstawie.

 


Moduł 4

Dobre i złe praktyki giełdowe

Moduł czwarty poświęcimy bardzo istotnej kwestii prawodawstwa giełdowego.

 

Prawo to, różniąc się szczegółami miedzy różnymi giełdami i jurysdykcjami, zasadniczo co do reguł pozostaje podobne. Dowiesz się więc co to są manipulacje giełdowe, jakie działania na giełdzie są stricte nielegalne i za co odpowiedzialny jest każdy uczestnik rynku. Poznasz również główne instytucje doglądające prawidłowego działania giełd i ich uczestników.

 

Uporawszy się z ważnym tematem prawa giełdowego przyjrzymy się wydarzeniom, które mogą zatrząść daną spółką giełdową. Dowiesz się jakie wiadomości można przewidzieć, jakich nie, oraz jak interpretować wpływ danych informacji na spółkę czy też szerzej na daną giełdę.

 

Przyjrzymy się również wskaźnikom makroekonomicznym, zwłaszcza tym, które cyklicznie wstrząsają aktualnie rynkami. W odniesieniu do giełd omówimy takie części makroekonomii jak raporty z rynku pracy, odczyty PKB, inflacji czy też sentymentu managerów. W świetle zbliżających się turbulencji warto znać daty publikacji i prognozy ważnych wskaźników makroekonomicznych.

 

Moduł 5

Psychologia giełdowa i nie tylko

 

Psychologia tradera to bardzo często jeśli nie zawsze różnica miedzy sukcesem, a porażką na giełdzie.

 

To rozległy temat, któremu poświęcamy piąty moduł w całości. Przyjrzymy się ogólnym teoriom oraz wyszczególnimy te kwestie, które według nas mają najbardziej istotny wpływ na proces decyzyjny, oraz to co z niego wychodzi. Sprawdzimy kto ma większe szanse na giełdowy sukces, sprecyzujemy co to jest stan Flow, co nam traderom dają emocje oraz jak zbudować traderski instynkt. Dowiesz się również co to jest coaching i w jaki sposób może on pomóc właśnie Tobie.

Psychologia to jeden z najważniejszych tematów zarówno na giełdzie jak i w życiu. Postaramy się rzucić nieco światła na istotę podświadomości. Dowiesz się również w jaki sposób Twój organizm potrafi z Tobą rozmawiać i w jaki sposób technologia może ową komunikację ułatwić.

Moduł 6

Warsztaty praktyczne, 5 dni sesyjnych

 

Podczas warsztatów praktycznych zaprzęgniesz do pracy wiedzę zebraną podczas modułów teoretycznych.

 

Dostęp

Otrzymasz dostęp do wszystkich ważniejszych akcji giełd dostępnych w naszej strefie czasowej - to ponad 20 parkietów Europy i obu Ameryk. Pozostając pod stałą obserwacją doświadczonego trenera, stworzysz podwaliny pod własną strategię giełdową. Nauczysz się dobierać spółki poprzez oszacowanie ich ryzyka po czym będziesz prowadzić na nich handel. Poznasz wiele narzędzi Tradera, metody gry giełdowej i gotowe strategie, które będziesz mógł wykorzystać jako budulec swego własnego podejścia do giełdy. Przerobimy razem z Tobą mnóstwo sytuacji zarówno historycznych jak i dziejących się w czasie rzeczywistym. Wszystkie efekty handlowe zbadamy i wyciągniemy z nich wnioski.

Analiza

Podczas praktycznego tygodnia poznasz wybrane techniki analizy kursów, dowiesz się jak je czytać i jak na ich podstawie podejmować decyzje. Podejrzymy również trading w czasie rzeczywistym u traderów z Kanady oraz poznamy ich sposób działania na giełdach w USA. Przyjrzymy się również popularnym narzędziom, które wspierają proces decyzyjny wielu traderów.

Chcąc prowadzić stabilnie zyskowny handel na giełdach akcji konieczne jest wypracowanie swego własnego podejścia. Takie podejście będzie właściwe tylko dla Ciebie. To właśnie będziemy starać się zrobić, lub przynajmniej zapoczątkować ów proces w ciągu drugiego tygodnia Warsztatów Akademii Daytradingu.

 

Case study

Mając dostęp do rynków, obserwując zmieniające się w czasie rzeczywistym kursy akcji wybranych walorów, będziemy razem prowadzić analizę i zawierać transakcje po czym badać ich efekt. Wszystkie sprecyzowane układy, formacje i sytuacje, które zaobserwujesz będą służyć jako case study. Będziemy starać się podjąć decyzję *teraz* zamiast roztrząsać co trzeba było zrobić kiedyś. Patrząc na efekt podjętych decyzji będziemy się zastanawiać co można zrobić inaczej, czego więcej, a czego mniej by zmaksymalizować potencjalny zysk.

 

Wsparcie

Cały tydzień spędzisz pod stałą opieką doświadczonych trenerów i w towarzystwie innych kursantów. Będziesz mógł dzielić się swoimi spostrzeżeniami i korzystać z pomysłów również innych osób. Proces grupowy to bardzo istotna rzecz dla rozwoju tradera. Dlatego też po zakończeniu Warsztatów każdy uczestnik dostanie zaproszenie do grupy dyskusyjnej gdzie będziemy utrzymywać kontakt w późniejszym terminie.

Warsztaty organizujemy tylko 3 razy w roku.

Trzecia edycja w 2024 roku odbędzie się:

19-30 sierpień 2024!

Cena:

6800 zł
Tylko teraz: Promocja Wielkanocna -30%!

4760 zł (cena zawiera podatek VAT)

 

Jeśli masz pytania, chcesz się z nami skontaktować lub zarezerwować sobie miejsce na następnych warsztatach – skorzystaj z formularza obok.

***    ZOSTAŁY 4 MIEJSCA!   ***

 

ZAPRASZAMY

 

 

Napisz fo nas
Please enter your name!
Please enter your email!
Write your message!
Wybierz plik...

I hate weekends because there

is no stock market.

RENE RIVKIN