Gra na giełdzie jest dla każdego!

Obiegowa opinia na temat graczy giełdowych kreuje ich na osoby w garniturach, podejmujące ogromne ryzyko, niemalże hazardzistów.  Również sama giełda popularnie kojarzona jest z miejscem gdzie można dużo zyskać ale też i stracić. Czyli czymś niemalże magicznym gdzie by przetrwać potrzebna jest wiedza tajemna. W Akademii Daytradingu staramy się odczarować ten pogląd. Wiele lat temu skupiliśmy się na budowie szkolenia, które byłoby w stanie uczynić z osoby nie mającej wcześniejszego doświadczenia w handlu na giełdzie, aktywnego tradera. Dziś z czystym sumieniem mogę powiedzieć, że takim szkoleniem dysponujemy i tak: grać na giełdzie może każdy.

Image
Kim jest Trader?

Trader to osoba zaangażowana w handel na giełdzie papierów wartościowym. Z tym że niekoniecznie musi on obracać własnym kapitałem i ponosić ryzyko swych decyzji. W ciągu ostatnich 20 lat powstało wiele firm, które zatrudniają osoby zainteresowane finansami, zapewniają im kapitał obrotowy i dają dostęp do giełd papierów wartościowych w USA. Również nasz rodzimy internet pęka w szwach od ofert firm z branży zwanej “proprietary trading”. To właśnie w takich firmach pracuje wielu Traderów, zwłaszcza tych niezależnych. Ci mniej niezależni pracują w bankach, funduszach inwestycyjnych, biurach maklerskich czy też firmach brokerskich. Tacy traderzy mają nieporównywalnie mniej wolności podejmowania decyzji od traderów firm proptradingowych.

Proprietary Trading

Ten rodzaj handlu na rynkach finansowych zachodzi wszędzie tam gdzie dana instytucja obraca swym własnym kapitałem. Celem takiego handlu jest tylko i wyłącznie uzyskanie zysku, a nie jak w innych przypadkach wypełnienie zlecenia klienta czy też zabezpieczenia ich pozycji. Na przestrzeni ostatnich lat ograniczono taki właśnie handel wśród banków ze względu na konflikt interesów gdy na przykład bank zawiera przeciwne pozycje niż ogół jego klientów. Firm proprtradingowych, które grają własnym kapitałem i same płaca za swe straty lub same korzystają z wypracowanych zysków nikt nie ogranicza. Dzieje się tak przede wszystkim dlatego, że całe ryzyko ponosi dana firma, a nie na przykład jej klienci. Wszak klientów jako takich tutaj po prostu nie ma.

Trader w Akademii

Niezależnie czy chcesz skorzystać tylko z Warsztatów czy też chcesz zdobyć zawód Tradera, w Akademii otrzymasz kilka unikatowych przynajmniej na Polską skalę rzeczy. Bogaty zasób wiedzy i doświadczenia, którym się dzielimy to jedno. Dostęp do najszerszej w branży gammy giełd i instrumentów to drugie. Na szkoleniach w Akademii poznasz nie tylko rodzimą GPW, poznasz wszystkie większe giełdy począwszy od Borsa Istanbul do Bolsa Madrid i od London Stock Exchange po Johannesburg Stock Exchange włącznie. I to nie wszystko, dostępne mamy również wszystkie giełdy Kanady, USA (między innymi popularny Nasdaq i Nyse) jak również praktycznie całą Azję. Lecz i to nie wszystko – mamy również dostęp do 6 rynków kontraktów terminowych oraz do rynku Forex – to wszystko z jednej platformy i w modelu proptradingowym. Nie da się stworzyć bogatszej oferty edukacyjnej ani lepszego środowiska dla Tradera.

All I ask is the chance to prove

that money can’t make me happy.

SPIKE MILLIGAN