Informacje

New York Stock Exchange

New York Stock Exchange

NYSE – New York Stock Exchange – to jedna z najstarszych giełd świata, największa pod względem obrotów i druga pod względem ilości notowanych spółek. Giełda ta powstała 17 maja 1792 roku. Od początku swej działalności NYSE było liczącą się giełdą o czym świadczy stabilny wzrost obrotu liczony tak w akcjach jak i dolarach.

 

W roku 1886 NYSE zrealizowało obrót 1 miliona akcji po czym rosła już stabilnie realizując obrót stu milionów w 1982 roku miliarda w roku 1997 natomiast rekordowy obrót w z jednej sesji miał miejsce zupełnie niedawno 16 sierpnia 2007 w związku z kryzysem kredytowym. NYSE tego dnia zarejestrowało obrót 5,799,792,281 akcji.  NYSE dostarcza największego dochodu profesjonalnym daytraderom, jako giełda zapewniająca dostęp do około 2800 spółek z czego wiele realizuje ogromny obrót każdego dnia.  Są tutaj spółki, które codziennie realizują taki obrót jak cała polska giełda w ciągu tygodnia…

W ostatnich latach NYSE przeszło gruntowne zmiany. Najpierw w 2005 roku rozpoczęło prace nad systemem hybrydowym, który wszedłszy w życie w 2007 roku dalece zautomatyzował handel na tej giełdzie. Automatyzacja została oparta na sieci transakcyjnej Archipelago, którą to NYSE wykupiło. Następnie  4 kwietnia 2007 NYSE rozpoczęło swoją ekspansję na rynki europejskie łącząc się z Euronextem, będącym europejską giełdą łączącą w sobie cztery inne giełdy, a mianowicie Amsterdam, Lizbonę, Paryż i Brukselę.

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.

60% rabatu first minute na Warsztaty w Marcu 2020!

Wciąż trwa promocja na Warsztaty Akademii w marcowym terminie. Nie przegap!

Regularna cena: 3100

Rabat 60%!

Aktualna Cena 1230zł!

Kliknij i

SPRAWDŹ!