Informacje

Kryzysowe cytaty

Kryzysowe cytaty

W obliczu dramatycznych zmian ekonomicznych wszyscy w mniej lub bardziej spektakularny sposób próbują zaklinać rzeczywistość. Niektórzy komentarzem trafiają w samo sedno, podczas gdy wygłaszane przez innych kwestie trafiają wręcz koncertowo jak kula w płot. Przedstawiamy wybrane perełki zebrane z dwóch lat kryzysu.

„Nie, nie, nie. Nie bądź głupi. Bear nie ma kłopotów” – Nasz ulubiony „guru” Jim Cramer dzień przed bankructwem Bear Sterns.
“Ameryka jest w tej chwili bardziej komunistyczna niż Chiny” – Jim Rogers, współzałożyciel Quantum fund komentuje nacjonalizację FNM i FRE – pierwsze duże nacjonalizacje w USA.
“Fakt, iż kilka banków w USA przechodzi restrukturyzację, nie powinien prowadzić do paniki” – Szef MFW Dominique Strauss-Kahn tuż przed nacjonalizacją AIG. W ciągu kilku miesięcy od tej wypowiedzi bankrutuje ponad 50 banków w USA.
“To jest zdecydowanie najsilniejsza gospodarka, jaką widziałem w swoim zawodowym życiu” – Sekretarz skarbu Henry Paulson 12 lipca 2007 roku w artykule miesięcznika “Fortune” pt. “Największy boom gospodarczy w historii”. W maju 2008 stwierdził iż „Najgorsze jest już za nami”
„Nareszcie można kupić akcje Citi Group w lumpeksie.”- Diane Garnick, strateg inwestycyjny z 5 marca 2009 gdy cena akcji Citi Group osiągnęła 97 centów.
„Kłopoty na rynku nieruchomości nie wpłyną na gospodarkę” – Cytat Bena Bernanke z lipca 2007. Gratulujemy prognozy.
„To co wiemy o globalnym kryzysie to to że nie wiemy zbyt wiele.”- Ekonomista Paul Anthony Samuelson. Jeden z najbardziej trafnych cytatów ostatnich lat.
“To tak, jak by do jadłodajni dla ubogich przyszedł facet w cylindrze i smokingu. To budzi podejrzenia.” – Republikański kongresman Gary Ackerman na temat sytuacji związanej z producentami aut. Dyrektorzy Forda, Chryslerai i GM przylecieli swoimi odrzutowacami prosić o ratunkową pożyczkę 25 miliardów USD. Mimo otrzymania finansowania GM bankrutuje na początku 2009r.
„Fundamenty naszej gospodarki są zdrowe.” – John McCain 15 września 2008 a propos bankructwa Lehman Brothers.
„Niektórzy ludzie zaczęli nawet przynosić do pracy własny lunch” – wpis na jednym z amerykańskich blogów opisujący ponurą sytuację w tamtejszym sektorze finansowym. Istny dramat…

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.

60% rabatu first minute na Warsztaty w Marcu 2020!

Wciąż trwa promocja na Warsztaty Akademii w marcowym terminie. Nie przegap!

Regularna cena: 3100

Rabat 60%!

Aktualna Cena 1230zł!

Kliknij i

SPRAWDŹ!